خانه » ادبیات » قصه و داستان » مولود کعبه

مولود کعبه

حافظ گنجی شافعی از علماء اهل تسنن میگوید:

«أمیر المؤمنین علی علیه السلام در مکه و در داخل بیت الله الحرام (کعبه) در شب جمعه سیزدهم رجب سال سی ام عام الفیل، متولد شد، و جز او مولودی در بیت الله الحرام تولد نیافته است، نه پیش از او و نه پس از او. این امتیاز نشانه بزرگی مقام و موقعیت او بود که شامل حال او گشت.»

گروهی از جمله عباس بن عبدالمطلب گرد کعبه نشسته بودند که حضرت فاطمه بنت اسد (مادر حضرت علی علیه السلام)به سوی خانه ی خدا آمد و ایستاد و گفت:«خداوندا به تو و پیامبرانت و کتابهایشان ایمان دارم. گفتار ابراهیم (علیه السلام) جد خود را راستین می دانم همانگونه که این خانه را به فرمان تو بنا نهاد… تو را به او، و به این کودک که با خود در شکم دارم، سوگند می دهم که زادنش را بر من آسان کن» در همین هنگام دیوار خانه ی خدا از هم شکافت و آن بانوی گرامی پا به درون آن گذارد و دیوار دوباره به هم آمد افرادی که اطراف کعبه بودند شتابان به سمت در کعبه رفتند  تا آن را باز کنند اما هر چه کردند باز نشد… و دانستند که این حکمت خداوندی است.

حضرت فاطمه بنت اسد سه روز در خانه خدا مهمان بود وبا غذاهای بهشتی از او پذیرایی می شد در آغاز روز چهارم حضرت فاطمه بنت اسد آماده بیرون آمدن از کعبه شد. او فرزند خود را در آغوش گرفت و برخاست تا خارج شود که ندایی را شنید که چنین می گوید:

«ای فاطمه، نام این مولود را علی بگذار چرا که من خدای علی اعلی هستم و من نام او را از نام خود گرفته ام، و او را به ادب خود آموخته ام و امر خود را به او سپرده ام، و او را بر غوامض(پیچیدگیهای) علم خود آگاهی داده ام. او در خانه من به دنیا آمده است .اما بعد از حبیب من(رسول خدا صلّى اللّه علیه و آله)… خوشا به حال کسی که او را دوست می دارد و او را اطاعت می کند.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*