خانه » معرفی » کتاب و نرم افزار » مثل امام حسینه مهدی صاحب زمان

مثل امام حسینه مهدی صاحب زمان

مثل امام حسینه مهدی صاحب زمان

این درسنامه که در ۸ جلسه تنظیم و به همراه شش پوستر برای گروه سنی پیش دبستانی و ابتدایی تدوین شده است؛ با هدف طرح پرسش هایی در باب امام حسین( ع) و امام مهدی (عج )و پاسخ به سوالات گروه های سنی کودک و نوجوان در این زمینه عرضه گشته است.
این کتاب به مربیان عرصه ی مهدویت کمک می کند تا در این ایام پیوند های عاشورا و انتظار را با زبانی کودکانه و در قالب های شعر، نثر، داستان، تصویر و مسابقه برای کودکان و نوجوانان ارائه دهند.
علاقه مندان می توانند برای دریافت کتاب با واحد انتشارات مرکز  تخصصی مهدوبت به شماره تلفن ۰۲۵۳۷۷۳۷۸۰۱ داخلی ۱۱۶ تماس حاصل فرموده و این کتاب را تهیه نمایند

مثل امام حسینه مهدی صاحب زمان

قشنگ و نورانی مثل ماه آسمان

 

سلام به گل های باغ انتظار امام مهدی مهربان

تا حالا می دونستید امام مهدی خیلی شبیه امام حسین امام سوم ماست همون امامی که این روزا داریم براشون عزاداری می کنید شب ها میرید مسجد محل یا میرید تو دسته های عزاداری شاید یکی بگه امام مهدی ما که شهید نشده چرا این و دو نفر شبیه هم هستن .صبور باشید گل های من..

بچه ها همه امامان امام حسین و جوره دیگه ای دوست داشتن, شاید چون امام حسین خیلی اذیت شد جالب بدونید همه امامان امام مهدی رو هم یک جور دیگه ای دوست دارن وقتی اسم امام مهدی می امد از جا بلند می شدن, می گفتن ای کاش ما زمان امام مهدی بودیم.

شب نیمه شعبان که شب تولد امام مهدی مون هر کسی که کربلا باشه انگار صد و بیست و چهار هزار پیامبر و زیارت کرده است,

این روزا تو جلسه ها یک دعایی می خونیم اسمش چی؟ آفرین زیارت عاشورا..ما تو زیارت عاشورا میگیم یک روز امام مهدی می آید و انتقام خون امام حسین رو که خیلی مظلوم شهید شد و میگیره,

بچه ها امام مهدی از مکه ظهور می کنه امام حسین هم از مکه به سمت کربلا رفتن.

امام مهدی ما وقتی ظهور می کنه می دونید اولین چیزی که میگن چی؟؟؟؟

من مهدی هستم جد من امام حسین همان کسی که تشنه لب شهید شد. یاران امام زمان یک شعار دارن میگن :ما خون خواهان حسین (ع*)

بچه ها امام حسین قیام کرد چون دین و اسلام خدا در خطر بود. و دنیا پر از ظلم و ستم شده بود.امام زمان هم وقتی می ان که دنیا پر از ظلم و ستم میشه.

بچه ها یاران امام حسین همه شون به اقا امام حسین وفادار بودن و تا آخرین لحظه ازش دفاع کردن, میگن یاران امام زمان هم مثل یاران امام حسین وفاداراند. ما باید جوری باشیم مثل یاران امام حسین که امام زمان هم از ما راضی باشن.

امام زمان نماز اول و وقت ودوس داره یا نه ؟ امام زمان نشستن کنار کسی که غیبت می کنه و دوست داره یا نه؟ امام زمان فحش و ناسزا رو دوست دارن ؟ امام مهدی ظلم رو قبول می کنن یا نه؟ امام مهدی قرآن خوندن و دوست دارن یا نه؟ و..

امام حسین از یارانشون راضی بودن ما هم باید کارهایی کنیم امام زمانمون از ما راضی باشن ان شاالله

برای تنوع مربی می تواند یک شعر درباره امام حسین (ع) بخواند اما خوب است که مربی پیوندی احساسی بین امام مهدی و هم امام حسین ایجاد کنه مثلا با جملات زیر:

بچه ها امام مهدی هر صبح و غروب برای امام حسین گریه میکنن و موقع آب نوشیدن بر امام حسین سلام میدهند. بیایید ما هم به یاد امام حسین باشیم..

 

برای تنوع این شعر را می خوانیم:

تشنه لبی حسین جان

گرچه لب فراتی

شبیه کشتی نوحی

تو کشتی نجاتی

هر کسی مهربونه

خوبی کنه همیشه

آقا نجاتش میده

سوار کشتی میشه

امام حسین(ع) عزیزه

مهربون و قشنگه

اما دل دشمناش

چه سخته مثل سنگه

مثل امام حسینه

مهدی صاحب زمان

چه خوب و نورانیه

شبیه ماه آسمون

 

لینک خرید کتاب

http://mahdi313.org/shop/index.php?route=product/product&product_id=219

 

مثل امام حسینه مهدی صاحب زمان-عمو روحانی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*