خانه » اخبار » اخبار کودک و نوجوان » هدیه های امام علی(علیه السلام)

هدیه های امام علی(علیه السلام)

هدیه های امام علی(علیه السلام)

مجموعه هشت جلدی «هدیه های امام علی» نوشته حجت الاسلام سید محمد مهاجرانی از سوی انتشارات بهار دلها به چاپ رسید. تصویرگری این کتاب را لیلا باباخانی انجام داده است.

هدیه‌های امام علی(ع) به دست کودکان رسید
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) نویسنده در این مجموعه هشت جلدی که برای گروه سنی ب و ج نوشته شده، تلاش می کند  در قالب تصویر و شعر و با استناد به احادیث و آیه های قرآن، مفاهیم اخلاقی بیان شده در آن آیات واحادیث را برای کودکان یادآوری و بازگوکند.

نویسنده در مقدمه این مجموعه کتاب ها خطاب به کودکان می نویسد: امام علی(ع) هزاران حدیث زیبا و شیرین برای ما به یادگار گذاشت؛ ‌ما از بین آنها چهل حدیث انتخاب کرده ایم. هر حدیث با شعری کوتاه و تصویری زیبا همراه شده است. نام این مجموعه را هدیه های امام علی گذاشته ایم. مبارکتان باشد…

نویسنده برای آموزش موضوع همسایه داری با استناد به این حدیث «من حسن الجوار تفقد الدار» (احوال پرسی از همسایه نشانه خوب همسایه داری است) از امام علی(ع) نوشته است: کسی که بیمار می شود اولین کسی که از حالش با خبر می شود، همسایه است. کسی که نیاز به یاری دارد، اولین کسی که می تواند، یاری اش کند همسایه است. با همسایه ها مهربان و صمیمی باشیم تا بتوانیم به هم یاری برسانیم.

مجموعه هشت جلدی هدیه های امام علی(ع) با شمارگان پنج هزار نسخه و قیمت هر جلد هزار و ۵۰۰ تومان از سوی انتشارات بهار دلها منتشر شده است.

حجت‌الاسلام سید محمد مهاجرانی متولد سال۱۳۴۸ در قم است. وی از جمله شاعران و نویسندگان کودک ونوجوان است که بیشتر به نگارش آثار مذهبی برای کودکان ونوجوانان می پردازد. بازم خدا بهار داد، شعر شادی نقاشی، باغ سرسبز نماز، بنده خوب خدا، عطر گل سرخ،بچه ها معما، حاجی کوچولو، پیامبر عزیز ما و به پیشواز قشنگ ترین بهار می رویم بخشی از آثار وی در حوزه ادبیات کودک ونوجوان به شمار می رود.

هدیه های امام علی(علیه السلام)-عمو روحانی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*